Gergi Tavan Sistemleri

DECO GERGİ TAVAN SİSTEMLERİ

Gergi Tavan Sistemleri

Gergi Tavan sadece günümüzdeki şıklığıyla değil tarihten bugüne incelenmesi gereken bir sistemdir. Gergi Tavan uygulaması dünyanın ilk tavana özel dekorasyon çeşidi olarak bilinir. Eski Roma, Yunan ve Mısır uygarlıklarında insanlar ipek kumaşlardan salon tavanlarına zengin durması için Gergi Tavan uygulaması yaparlardı. Mevcut olanaklarla o günlerde yapılan Gergi Tavanlarda çeşitli sorunlar meydana gelirdi. İpek kumaşlar yeterince gerilemediği için, zamanla sarkmakta ve parlaklığı ilk günkü halini kaybetmekteydi.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Gergi Tavan sistemleri de değişti ve günümüzdeki halini aldı. PVC membranlarla birlikte hijyenik, steril, yalıtımı sağlayan ve şıklığı artıran bir seçenek olarak tavan ve duvarlarla ilgili dekorasyon çözümleri arasında yerini aldı. Gergi Tavan hem şık hem de esnek bir yapıya sahiptir. Ayrıca Fiyat avantajı sağlar. Bu yüzden günümüzde tavan ve duvarlara yönelik en çok tercih edilen dekoratif çözümdür.

Gergi Tavan, yüksek teknoloji ile yangına dayanıklı olarak üretilmiş özel PVC membranların yine bu iş için özel üretilmiş Gergi Tavan montaj profillerine ısıtılarak gerilmesi ile akustik, estetik, dekoratif bir yapı ve aydınlatma elemanıdır. Halk arasında Germe Tavan, Barisol Tavan, Barrisol Tavan veya Barisol Aydınlatma olarak bilinir.

Gergi Tavan malzemeleri %100 geri dönüştürülebilir kimyasal bileşimi ve bakım gerektirmeyen teknik özellikleri sayesinde tam anlamıyla çevreci bir üründür. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radiuslu uygulamalara da olanak sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has, tavan ve duvarlarda özgün tasarım imkanı sunar. Gergi tavan uygulamasını sadece görsel bir yapı yada malzeme olarak düşünmeyin, sağlık, hijyen ve tasarruf olmazsa olmazları arasındadır.

Dijital Baskılı Gergi Tavan

Dijital Baskılı Gergi Tavanlarda müşterilerimiz tarafından tercih edilen her hangi bir görsel yüksek çözünürlükte ve UV (ultraviyole) Dijital Baskı olarak pvc gergi tavan membranı üzerine istenilen her ölçüde uygulanır.

Gergi Tavanın tüm avantajlarına sahip olan dijital baskılı gergi tavan modellerinde, yüzlerce seçenek içerisinden seçim yapılarak tavan masmavi bir akvaryuma, yemyeşil bir bahçeye, çiçeklerle bezeli bir tabloya yada insanı içine çeken 3 boyutlu bir figüre dönüştürülebilir. "Siz tarif edin, biz tasarlayıp size sunalım. Beğenip onay verin, size özel üretelim"

Her çeşit Gergi Tavan modeline yönelik siparişler, kendi atölyemizde alanında uzman ekibimiz tarafından titizlikle ve profesyonelce hazırlanır. Saat 11:00' a kadar verilen siparişler aynı gün kargo ile sevk edilir. 〈Dijital Baskılı Gergi Tavan

Işıklı Doku Transparan Gergi Tavan

Gergi Tavan uygulamaları arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer alan "Transparan Işıklı Doku Gergi Tavanlar" sade ve şıklıktan hoşlanan müşteri ve iç mimarlar için vaz geçilmez bir seçenek olmaya devam ediyor. Alçı kutulama ve ışık bandı gibi uygulamalarda daha çok "Transparan Işıklı Doku Gergi Tavan" tercih edilmektedir. Alçı göbekler ve alçı kutulamalarda bırakılan boşluklar için bu malzeme oldukça idealdir.

Aydınlatma sisteminde kullanılan 3 çip 60’lık şerit LED, uygulanan mekanlarda belirli bir enerji tasarrufu sağlar.  Ayrıca sağladığı tasarrufların yanı sıra ışığı her yere eşit miktarlarda yansıttığı için asla gözleri yormaz. Dilediğiniz alan ve mekânlar bu şık ve göz alıcı tasarım sayesinde oldukça estetik bir görünüme sahip olur. 〈Transparan Gergi Tavan

Renkli Lake Gergi Tavan

Renkli Lake Gergi Tavan Uygulamaları 120 farklı renk seçeneği ile altyapı gerektirmeksizin uygulama yapılabilir. Onlarca şekil, renk ve formda uygulanabilen ve günümüzde modern tasarımcılar tarafından en çok tercih edilen Gergi Tavan çalışmasıdır.

Lake parlaklığına sahip olan bu gergi malzemesi yansıtma özelliği sayesinde, ortamın daha ferah görünmesini sağlamakta ve aynı zamanda, ayna özelliği ile ortamda derinlik hissi yaratmaktadır.

Renkli Lake Gergi Tavanların yüzeyine istenilen aydınlatma (spot, avize, aplik vb.) armatürü ek olarak uygulanabilir. Bu sayede aydınlatma sağlanır ve yüzeyinin parlak olması sebebiyle ışıktan iki kat daha fazla fayda elde edilir. 〈Renkli Lake Gergi Tavan

Modüler Sistem Portatif Hazır Gergi Tavan

Portatif sistem Modüler Gergi Tavan ekipmanları ile tavan tasarımlarında, pratik çözüm olanakları elinizin altında 95Ø, 125Ø, 155Ø, 185Ø cm çapında dairesel ve 30×30, 60×60, 90×90, 120×120, 30×60, 30×90, 30×120 cm kare ve dikdörtgen ölçülerinde kullanılabilecek hazır Gergi Tavan aydınlatma çözümlerimiz bulunmaktadır.

Hazır Gergi Tavanlarda aydınlatma seçenekleri, T5 flüoresan, Şerit led, SMD led veya RGB led olarak dizayn edilmiştir.

Uygulama yaparken hazır ekipmanları kullanmak, zaman ve montaj açısından oldukça avantajlı olup büyük tadilatlar gerektirmediği için konut tipi uygulamalarda Hazır Gergi Tavanlar çokça tercih edilmektedir. 〈Hazır Gergi Tavan

3 BOYUTLU 3D FORM GERGİ TAVANLAR

3 Boyutlu 3D Form Gergi Tavan

3D Form Gergi Tavan Sistemleri, diğer tüm Gergi Tavan Modeli ürünlerimizin bütün özelliklerini bire bir taşır, ilave olarak canlı ve gerçekçi görüntüsü sayesinde misafirlerinizin dikkatini hemen çekerek, yaşam alanlarınıza ait tasarımların son derece farklı ve eşsiz görünmesine katkı sağlar.

Gergi Tavan, isminden dolayı yalnızca tavanlarda kullanılan bir ürün düşüncesi yaratıyor olsa da, gerçekte bu durum oldukça farklıdır.

Gergi Tavan farklı dokuları ve yüzey seçenekleri ile yüzeyleri kaplayan bir pvc membran ya da film uygulama sistemidir. PVC film kaplama mobilyadan, otomotive, camdan zemin kaplamaya kadar pek çok alanda kusursuz bir yüzey yaratma ve bu yüzeylerde çeşitli efektler oluşturma amacıyla uzun yıllardır en iyi çözüm olarak kullanılmaktadır. 〈3 Boyutlu 3D Form Gergi Tavan

Gergi Tavan Çözüm ortağınız... DECO GERGİ Duvar ve Tavan Dekorasyon Uzmanı

Sabit Hat: 0216 611 86 01 - WhatsaApp/Mobil: 0535 688 70 94 / 0552 237 03 08 - decogergi@decogergi.com